Achtergrond foto

Budoclub Horst pakt twee prijzen op Limburgs kampioenschappen

Op zondag 19 februari waren in Roermond de Limburgs kampioenschappen voor judoka’s tot 15 jaar.

Budoclub Horst heeft met 3 judoka’s hieraan deelgenomen. Op mat 1 moest Cem Verheijen meteen aan de bak. In zijn eerste wedstrijd kreeg hij eerst een klein punt tegen, dit herstelde hij snel door zelf ook te scoren. Hierna pakte hij zijn tegenstander in een houdgreep en won zijn wedstrijd. In zijn tweede wedstrijd maakte hij een klein foutje waardoor hij deze niet wist te winnen. Cem moest zijn laatste wedstrijd om de derde plek tegen een judoka waar hij vaker tegen geknokt had. Hij pareerde snel een aanval van zijn tegenstander nam over en won zijn wedstrijd. Hierdoor werd hij knap derde in zijn groep.

Giel Smits kwam uit in de klasse tot 55 kilogram. Zijn eerste wedstrijd heeft hij vanaf het begin gedomineerd. Hij wist deze uiteindelijk dan ook met een omstrengeling te winnen. Verder in het toernooi bleef hij aanvallend en effectief judo laten zien waardoor hij de finale bereikte. Ook hier bleef hij aanvallen en had hij het beste van het spel. Echter maakte hij een foutje waar zijn tegenstander gebruik van maakte en verloor hierdoor nipt. Ondanks dit verlies werd hem toch zwaar verdient het zilver omgehangen. Doordat deze judoka’s beide prijs hadden, hebben ze zich direct gekwalificeerd voor het Nederlands kampioenschap. Storm Krebbers was de derde judoka namens onze vereniging. Hij vocht zich sterk door zijn wedstrijden heen en kreeg een wedstrijd voor een bronzen plak. Helaas verloor hij deze nipt waardoor hij net langs het erepodium eindigde.